Баки-акумулятори
Специфіка роботи систем сонячного теплопостачання полягає в необхідності акумулювання сонячної теплової енергії з метою її використання в різний час доби, отже, у необхідності використання бака-акумулятора. Дана необхідність обумовлена, нестабільністю сонячного випромінювання протягом доби, у той час як гаряча вода і теплова енергія для цілей опалення необхідна, у т.ч. коли сонячне випромінювання взагалі відсутнє. Ефективність геліосистеми значно залежить від правильності вибору обсягу баків-акумуляторів.

Для визначення необхідного обсягу баків-акумуляторів, необхідно дотримуватись двох правил:

  1. На відміну від бойлерів, що нагріваються традиційним джерелом теплової енергії 2-3 рази на добу, обсяг бака в геліосистемі повинен бути не менше добової потреби в гарячій воді з t=55-60оC. При необхідності даний обсяг можна зменшити на плановану витрату ГВ в обідній період.
  2. Обсяг акумулятора повинний бути не менш 40 л/м2 корисної площі сонячних колекторів.

Контур геліоколекторів підключаєтся до нижньої частини бака-акумулятора, а дублююче джерело енергії (ел.ТЕН, котел та ін.) повине працювати тільки на верхню частину, щоб не знижувати ефективність роботи геліосистеми.

Для геліосистем з необхідним обсягом бака-акумулятора до 1500л, компанія «СІНТЕК» рекомендує використовувати баки-акумулятори з внутрішніми теплообмінниками

Для геліосистем з обсягом бака-акумулятора понад 1500л - баки-акумулятори з зовнішнім теплообмінником

Для комбінованих геліосистем ГВП+опалення, коли добова витрата води, до 500 л/сут., t=55oC доцільно використовувати комбіновані баки акумулятори

Якщо добова витрата гарячої води більше ніж 500л, t=55оС, то використовуються декілька баків-акумуляторів із внутрішніми чи зовнішніми теплообмінниками, в залежності від обсягу.