Типи геліоколекторів
Геліоколектори для систем сонячного теплопостачання можна класифікувати на наступні основні типи:
Усі принципи конструювання сонячних колекторів зводяться до забезпечення максимального поглинання сонячної енергії при максимальному зниженню теплових втрат. Відкриті сонячні колектори - лише одна поглинаюча панель (без корпуса), яка зазвчай виготовляється з пластику чи гуми, стійких до ультрафіолетового випромінювання, і закріплюється безпосередньо до даху. Ці колектори використовуються в одноконтурних системах для нагрівання води в басейнах. Застосовуються, найчастіше, у країнах з теплим кліматом і великою кількістю ясних сонячних днів. Переваги:
Недоліки:
Плоскі сонячні колектори – це найпоширеніший у Світі тип геліоколекторів. Площа встановлених плоских колекторів значно перевищує сумарну встановлену площу всіх інших типів. Сучасні зразки плоских геліоколекторів практично досягли своїх максимальних теплотехнічних можливостей, і в даний момент мають найкраще співвідношення ціни, надійності й ефективності. Саме плоским сонячним колекторам присвячений цей сайт Переваги:
Недоліки:
Вакуумні геліоколектори є дуже цікавим видом даної техніки, тому що вакуум є найкращим теплоізолятором. Існує дві, кардинально різні конструкції цих колекторів: трубчасті й у виді плоских геліоколекторів. Головна проблема вакуумних колекторів – це підтримка вакууму на необхідному рівні протягом усього терміну експлуатації (у випадку з плоскими вакуумними колекторами встановлюють спеціальні насоси). Краще з цією проблемою справилися в трубчастих колекторах. Переваги:
Недоліки:
Також існують і інші типи геліоколекторів: «сонячний бак»; колектор що відбиває (концентруючий) та ін. Але ці колектори одержали дуже незначне поширення, а розгляд їх особливостей потребує досить багато часу. Можливо, надалі ми усеж-таки приділимо їм уваги. Якщо у Вас виникнуть питання - звертайтеся до нашого форуму. |